​Určite mi všetci dáte za pravdu ak poviem, že dnes jeme jednoducho viac, než sme schopní stráviť a využiť.

V skutočnosti, výskumy ukazujú, že jeme až 3x viac, než koľko naše telo potrebuje.

Ale ako je potom možné, že aj napriek tomu, že prijmeme toľko energie, sa cítime častokrát slabí, leniví, demotivovaní a bez energie?

Nuž, ono nejde ani tak o to, koľko paliva do tela dáme, skôr ide o to, akú časť toho paliva dokážeme využiť.

Môžete do auta natankovať plnú nádrž paliva, môžete tam kľudne natankovať aj raketové palivo. Čo sa však stane, ak je motor auta poškodený, v pokročilom štádiu korózie, trubky sú upchaté stuhnutým starým palivom a možno i dokonca deravé?

Nestane sa nič. Aj to najkvalitnejšie a najdrahšie palivo vám bude k ničomu.

Mnoho ľudí si myslí, že pre zdravší a kvalitnejší život musia zmeniť všetko. Že musia začať cvičiť, byť neustále pozitívny, vyberať si len tie najkvalitnejšie super bio potraviny, užívať najdrahšie výživové doplnky…

Čo ak by som vám však povedal, že to nie je pravda?

Čo ak by existoval jeden krok, ktorý vám prinesie 80% všetkých benefitov?

Čo ak by existoval veľmi jednoduchý krok, ktorý dá váš organický motor do poriadku, aby ste boli opäť schopní z vášho paliva vyťažiť maximum?

Možno niektorí z vás vedia, že jedia viac, než potrebujú a že by bolo vhodné, ak by sa v tom trocha krotili.

Chceli by ste sa cítiť lepšie, pretože viete, že vnútorný pocit pohody je niečo, čo sa dá vždy zlepšovať… a tiež viete, že správne stravovacie návyky vám v tom výrazne pomáhajú.

Ale ako môžeme získať z menej jedla, viac energie?

To vám čoskoro prezradím, ale ešte predtým musíte pochopiť, prečo nám vlastne jedlo nedáva toľko energie, koľko by sme si predstavovali.

Tu sú 3 skryté dôvody:

1. Prejedanie ničí správnu produkciu rastového hormónu.

Čo ak by existoval „magický“ hormón na spaľovanie tukov, budovanie svalov, omladzovanie tela a dobíjanie energie?

Možno to znie príliš dobre na to, aby to bola pravda… ale vieme, že ľudský organizmus je najviac prepracovaný stroj, takže niet divu, že aj takéto niečo dokáže vyprodukovať.

Áno, rastový hormón je tak silný vitalizér organizmu, že si ho fitness modeli a športovci injekčne vpichujú do tela.

Navyše, vekom sa veľmi výrazne znižuje produkcia rastového hormónu. Preto, čím je človek starší, tým menej energie pociťuje, tým sa cíti slabší a hlavne tým starší vyzerá byť.

Výskum jasne ukazuje, že jedenie 2 jedál denne (s dostatočnou prestávkou medzi nimi) zvyšuje produkciu rastového hormónu vašim telom až 15x (niektoré štúdie dokonca preukázali zvýšenie až o 2000%!)

Dá sa tento proces nejak spomaliť? Čo myslíte? Áno! Ak budeme jesť menej a hlavne, ak doprajeme telu počas dňa dostatočne dlhú prestávku na odpočinok (ako napríklad pri jedení „2X“ denne), bude mať dostatok času na to, aby sa venovalo aj iným dôležitým činnostiam, ako napríklad produkcii zázračných hormónov.

Naopak, ak budete neustále počas dňa zaťažovať vaše trávenie, všetka energia vášho organizmu sa bude sústrediť na spracovávanie jedla a jeho vylučovanie.

Veď sami to určite poznáte… Častokrát, ak ste dlhšie bez jedla, povedzme 3, 4 alebo 5 hodín, začnete pociťovať obrovský príval energie. Nie je to tak?

2. Prejedanie znemožňuje telu sa pravidelne očisťovať od toxínov

Vaše telo je plné toxínov. Vždy sa tam nejaké dostanú, tomu sa nedá predísť.

Každý deň ste vystavení viac ako 70 000 priemyselným chemikáliám nahromadeným na tejto planéte za posledných 100 rokov.

Nežáleži na tom, ako „čisto“ sa snažíte žiť, jednoducho tomu neújdete. Najviac toxínov dávame do tela jedlom. Navyše, všade sú toxíny, ktoré dýchame, ktoré vstrebávame do tela cez pokožku…

Dohromady tieto chemikálie vytvárajú v našom tele toxickú skládku.

Takže vidíte, prečo sa drahé detoxikačné procedúry a doplnky stávajú tak populárne. Asi by sme mali robiť niečo pre to, aby sme prečistili jedmi upchaté telesné kanály, čo poviete?

Chcem tým povedať… možno si to už dnes vôbec neuvedomujete – už sa to deje tak dlho – napriek tomu tieto toxíny spôsobujú, že sa cítite chorí, máte zlý spánok, vaša energia je vyčerpaná a…

Dokonca spôsobujú rýchlejšie priberanie, pretože upchávajú vaše mitochondrie – generátory energie, ktoré spaľujú kalórie hlboko v každej telesnej bunke. Takže…

Samozrejme, že chceme tento neporiadok vyčistiť. Až na to, že ľudia, ktorí vás motajú na zázračne produkty a procedúry vám nepovedia skutočnú pravdu…

Vaše telo už má všetko, čo potrebuje na dokonalé detoxikovanie a čistenie bez vonkajšej pomoci, bez akýchkoľvek bylinných receptúr, superfoodových smoothies alebo očistných terapií…

V skutočnosti, v našom tele prebieha špecifický proces nazývaný autofágia. Ten je zodpovedný za opravu poškodených a chybných organel, bunkových membrán, bunkových proteínov a DNA…

V podstate ide o internú „čistiacu posádku“ nášho tela, ktorá nielen identifikuje a vyraďuje poškodené bunky, ale tiež pomáha prebudovať telo na úrovní DNA. Avšak…

Neustále jedenie – teda stravovací spôsob, aký odporúča každá bežná diéta – ukončí autofágiu. Najmä jedlá s vysokým obsahom cukru a bielkovín. Dobrá správa je…

Výskumy jasne ukazujú, že jedenie 2X denne nakopne autofágiu na plný plyn, takže vaše telo prirodzene naštartuje aj svoje samočistiace a detoxikačné procesy.

Viac o tom, ako sa prestať prejedať, nájdete v tomto článku:

https://vedaozivote.sk/2x

3. Prejedanie znižuje citlivosť na inzulín

Jedzte 2x denne a vaše telo sa naučí lepšie hospodáriť s inzulínom

Inzulín sa niekedy nazýva aj hormónom sýtosti alebo nadbytku. Má na starosti regulovanie energetického metabolizmu. Zjednodušene povedané, dobíja vás vitalitou a energiou. Je to vaše palivo.

Čím väčšia je citlivosť vášho organizmu na inzulín, tým lepšie ho dokáže vaše telo využívať na dobíjanie energie. Ak vám táto schopnosť chýba, telo si bude pýtať viac jedla.

Vy budete jesť viac, ale nakoľko vaša schopnosť využívať toto palivo sa nezlepšila, nič z toho nemáte. Nadbytok sa začne ukladať v podobe tuku a toxínov a vaše telesné kanály sa budú upchávať.

To môže mať tiež za následok blokovanie existujúceho tuku v bunkách, nevyužívanie energie, ale jej ukladanie, no a s tým spojené samozrejme priberanie na váhe.

Vďaka jedeniu 2X denne vaše hladiny inzulínu klesnú na 1/3 bežnej úrovne, čo vám umožní spaľovať tuk extrémnym tempom.

Tiež vďaka 2X zvýšite niečo, čo sa nazýva inzulínová citlivosť. To znamená, že vaše teo nebude nútené produkovať nadmerné množstvo inzulínu a teda nebude dochádzať k zbytočnému ukladaniu v prípade, že ho nevyužijete.

Naopak, aj v tomto prípade získate z menej viac.

4. Prejedanie zvyšuje prítomnosť zápalov v tele

Jedzte 2x denne a prítomnosť zápalov v tele
sa zníži na polovicu už za veľmi krátku dobu

Ak si myslíte, že vyzeráte staršie, ako by ste mali… potom pravdepodobne trpíte niečím, čo sa nazýva chronický zápal…

Dnešné výskumy ukazujú, že zápal hrá rozhodujúcu úlohu pri určovaní vášho biologického veku. A vieme, že je vyvolaný prejedaním sa a nadváhou.

Chronický zápal je tiež spojený s väčšinou chorôb spojených so starnutím, vrátane: artritídy, hypertenzie, arterosklerózy, chorobami pečene, astmy, kardiovaskulárnych chorôb, cukrovky a mnohých ďalších…

Áno. Zápal z vás robí staršieho človeka ešte predtým, než vás čas dobehne.

Nerobte si starosti. Mám pre vás dobrú správu…

Ukázalo sa, že 2X znižuje známky chronického zápalu na polovicu.

Jedenie 2X denne funguje u každého… u mužov i u žien, bez ohľadu na to, akí starí alebo mladí ste

Častokrát predtým, než ľudia začnú s 2X, počúvam množstvo výhovoriek. Akonáhle to však vyskúšate, z výsledkov budete prekvapený minimálne tak veľmi, ako prekvapení bude váš prebytočný tuk z toho, že neustále ubúda. Tu sú niektoré z najväčších výhovoriek, ktoré počúvam… a prečo sú jednoducho neopodstatnené…

„Ale keď ja tak veľmi milujem jesť…“

Skvelé… 2X je jediný systém, ktorý bude u vás fungovať. Nielen že si budete užívať svoje obľúbené jedlá, ale zároveň váš apetít bude minimálne 10x silnejší. Znamená to, že každé jedlo si vďaka tomu užijete ešte mnohokrát viac? Áno, presne tak!

„Ale keď ja som príliš tučný a chorý…“

Už ste videli, že 2X je dokonalým systémom na obnovenie zdravia pri chudnutí. Viac ako 317 recenzovaných štúdií dokazuje, že je to bezpečná, účinná a nesmierne rýchla cesta k optimálnej kondícii.

„Ale keď ja som príliš starý…“

Nie na dlho… Už viete, že 2X pomáha znižovať v tele zápaly a zároveň zvyšuje v tele hormóny podporujúce mladnutie, ako napríklad rastový hormón. Neexistuje síce nič také, ako oáza mladosti, avšak verte mi, 2X má k tomu na tomto svete najbližšie!

„Ale keď pochybujem o tom, že by som to mohol dodržiavať každý deň…“

To je tou poslednou vecou, čo od vás žiadam. Ja vám len ukážem, ako robiť veci novou, lepšou cestou. Vy si to vyskúšate, povedzme na jeden deň a sami posúdite, ako ste sa cítili. Potom už bude pre vás logické, akonáhle zažijete efekt na vlastnej koži, následovať to každý deň a vrátiť sa k starému životnému štýlu vám už ani nenapadne.

„Ale keď ja som ešte len tínedžer…“

Prial by som si, aby som 2X objavil vo svojich 18-tich rokoch. Zachránilo by mi to 10 rokov frustrácie. A vyhol by som sa hromadeniu zdravotných problémov, problémov s pohybovým aparátom spojenými s extrémnou fyzickou záťažou, prejedaním sa a zápalmi.

„Ale keď ja nechcem jesť len ráno a večer a vynechávať tak obed, trávenie je vtedy najsilnejšie…“

Áno, je to pravda. V čase obeda je tráviaci oheň najsilnejší. Avšak problém je ten, že je až príliš silný. Jedlo, ktoré zjete, sa doslova spáli na uhoľ. Všetky živiny sa zničia. Navyše, ak je váš oheň rozpálený a vy doň pridáte ďalšie palivo, čo sa stane? Vaše telo sa prehreje. A čo sa stane potom? Vypne ho. Preto si všetci tak veľmi potrebujú odpočinúť po výdatnom obede. Omnoho lepšie je preto sa rano kvalitne najesť, aby bol váš oheň ešte na obed zamestnaný trávením ranného jedla. Vďaka tomu sa vaše telo nebude na obed extrémne prehrievať, nebudete unavený a hladiny vašej energie vystrelia až na strop.

„Ale keď ja mám pomalý metabolizmus…“

Nie úplne… Možno ste doteraz sabotovali schopnosť vášho tela premeniť jedlo na energiu. Ako ste však už videli, 2X obnovuje váš metabolizmus a zlepšuje schopnosť spaľovania tukov o 800% alebo viac!

Jedenie 2X denne

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto geniálnom stravovacom systéme, prečítajte si následujúci článok:

https://vedaozivote.sk/2x


Leave a Reply

Your email address will not be published.