Čo ak by som vám povedal, že v skutočnosti nie ste to, čo jete?

Dnes je všeobecne rozšírená hypotéza, ktorá vraví, že ak budeš jesť zdravo, budeš zdravý a naopak. Je to pravda?

Ako som už naznačil, nie. Je to len obmedzený pohľad ľudí, ktorí ani zďaleka nevedia, ako funguje ľudské telo. V skutočnosti to, ČO jeme, nie je ani zďaleka tak dôležité, ako si väčšina myslí.

Týmto samozrejme nechcem tvrdiť, že kvalita energie, ktorú dávame do tela, nie je vôbec dôležitá. Práve naopak. Avšak je to len 20% úspechu. Čo teda tvorí tých zvyšných 80%?

Jedlo je samo o sebe len kusom hmoty, ktorá nemá pre naše telo žiaden energetický prínos. Podobne, ako palivo v podobe dreva, ktoré vás však samo o sebe nezahreje.

Kľúčom úspechu, bez ktorého to nikdy nebude fungovať je (tráviaci) oheň. Práve ten má na starosti premenu paliva na energiu. Ak oheň nehorí, vôbec nezáleží na tom, akým palivom ho budeme kŕmiť. Naopak, ak oheň horí adekvátne, dokáže spáliť takmer čokoľvek.

V našom tele sa nachádza AGNI, tráviaci oheň, ktorý má na starosti trávenie (na fyzickej i mentálnej úrovni). Pre nesprávne fungujúci agni je aj liek jedom, kdežto silný agni dokáže premeniť aj jed na liek. (Ako keď máte silný oheň v kotli, ktorý spáli takmer čokoľvek – drevo, plast, dokonca roztaví i železo.)

Váš hlavý cieľ

Preto, by mal byť vaším prvoradým cieľom nie fanatický výber potravín a striktné obmedzenia vrámci stravovania, ale skôr snaha o vybudovanie si silného trávenia.

Ak si vybudujete silné trávenie, budete schopní stráviť takmer akékoľvek jedlo. Váš apetít a chuť do jedla výrazne vzrástie a z každého sústa získate 10x, ak nie 100x viac energie v porovnaní s človekom, ktorý toto tajomstvo nepozná.

Vaša praktická stratégia

K tomu, aby ste si vybudovali silné trávenie, vedie jednoduchá cesta. Cesta, ktorá spočíva v dodržiavaní určitých pravidiel. Aby to bolo prehľadnejšie a vy ste tak mohli jednotlivé princípy jednoducho a prirodzene aplikovať do života, som túto cestu rozdelil na 4 hlavné kroky.

Tu sú:

1️⃣ Udržiavajte svoj tráviaci oheň silný.

Toto je maximálna priorita. Ako sme si už vraveli, ak oheň v našom tráviacom trakte nehorí, jedlo sa nepremení na energiu. Naopak, vznikne z neho v tele hromada toxínov. A to bez ohľadu na to, či zjete to „najzdravšie“ jedlo na svete alebo sa pôjdete najesť do Mc’donaldu.

A ako docieliť silné trávenie? Jednoducho. Jedzte len vtedy, keď ste hladní. Hlad je najdokonalejším ukazovateľom toho, či sme schopní jedlo stráviť, alebo nie. Ak ste hladní a máte vysoký apetít, jedlo sa správne strávi, vyživí organizmus a vy budete maximálne spokojní.

2️⃣ Vylučovanie odpadu musí fungovať perfektne.

Jedlo sa po strávení rozdelí na 3 časti. Z najhrubohmotnejšej zložky vznikne odpad, ktorý je potrebné vylúčiť. Jemnejšia zložka jedla sa použije na budovanie telesných tkanív a tá najjemnohmotnejšia, na budovanie nášho vedomia a DNA.

Väčšina ľudí má veľmi chabé trávenie, a preto drvivá časť jedla je nestrávená a preto by mala byť ideálne z tela čo najskôr vylúčená. V opačnom prípade sa táto hmota stáva živnou pôdou pre baktérie, vírusy, parazity (takmer som napísal aj hmyz :D). Tomu sa vraví ÁMA, jedovaté toxíny. Áma je príčinou každej choroby.

Takže čo s tým? V prvom rade dobré trávenie. Čím lepšie vám trávi, tým väčšia časť z jedla sa využije. V druhom rade, pravidelné vyprázdňovanie. Nesmierne dôležité. Zdravý človek, žijúci striedmo, chodí na veľkú potrebu minimálne ráno po prebudení a častokrát ešte niekedy v priebehu dňa. Väčšina ľudí však konzumuje viac, než stíha vylúčiť.

To potom vidíme na prípadových štúdiach: „Priemerný človek má v tele zhruba 5-20kg nestráveného odpadu, ktorý mu tam hnije, kvasí, fermentuje a je živnou pôdou pre chorobu.“

Ak chcete svieže telo a myseľ, je dobré tam mať pekne okrúhlu, čistú a voňavú 0.

3️⃣ Konzumujte stravu, ktorá posilňuje telo, predlžuje život a ukľudňuje myseľ.

V starovekom písme Bhagavat Gita, Krišna poučuje svojho žiaka Ardžunu:

“Potrava, ktorá je milá ľuďom v kvalite dobra predlžuje život, očisťuje existenciu a dodáva silu, zdravie, šťastie a uspokojenie. Taká potrava je výživná, chutná, šťavnatá, tučná a teší srdce.”

Sattvická strava znamená potrava v kvalite dobra. Takáto strava má sladkú chuť, je šťavnatá, ľahká a má chladiací a ukľudňujúci účinok na telo.

“Potrava,ktorá je príliš horká, príliš kyslá, slaná, ostrá, suchá, pálčivá a horúca, je milá ľuďom v kvalite vášne. Taká potrava spôsobuje bolesť, utrpenie a chorobu.”

Je príliš korenená, obsahuje veľmi výrazné chute a zahŕňa potraviny, ktoré majú prehrievajúcí efekt na organizmus.

Zbytky jedla druhých, potrava pripravená viac ako tri hodiny pred požitím, potrava bez chuti, zatuchnutá, v rozklade a nečistá je milá ľuďom v kvalite nevedomosti.”

Tamasické jedlo je ťažké, studené, suché, bez chuti, skazené, mrazené alebo zohriate v mikrovlnej rúre. Tamasické jedlo tiež zahŕňa pozostatky z predchádzajúceho dňa.

Ak chcete, aby nielen vaše fyzické tkanivá, ale tiež vaše vedomie pozostávala z prvotriednej substancie, uprednostňujte stravu v kvalite dobra pred stravou v kvalite vášne a nevedomosti.

4️⃣ Maximalizujte stráviteľnosť jedla prírodnou medicínou.

No a to najjednoduchšie nakoniec. Ako podporiť svoje trávenie nenáročnou cestou tak, aby ste neplýtvali vlastnými tráviacimi enzýmami? Jednoducho. Pridávajte byliny a korenie do každého jedla.

To je celá stratégia priatelia. 4 jednoduché kroky.

Takže teraz máte stratégiu vďaka ktorej môžete sami dokázať:

  • zlepšiť svoje trávenie a mať maximálny úžitok a uspokojenie z jedla
  • zabezpečiť vášmu telu a mysli veľmi kvalitnú energiu
  • detoxikovať svoje telo prirodzene, bez akýchkoľvek extrémnych očíst
  • stravovať sa zdravo a aj napriek tomu jesť to, čo máte radi

Opýtajte sa sami seba, stálo by to za to aplikovať tieto princípi do života a veľmi výrazne tak zvýšiť jeho kvalitu?

Trávenie rozhoduje a je to most medzi šťastným životom plným energie a zdravia na jednej strane a neustálej letargie, lenivosti, nešťastia a choroby na strane druhej.

Preto ak chcete skutočne naplnený život, začnite so základmi. Následujte tieto princípy a uvidíte, ako sa zvýši kvalita vášho života.

Nakoniec mám pre vás ešte menší darček… vlastne 2 darčeky a to ZDARMA

Nakoľko tu moja práca nekončí a rád by som vás naučil o trávení ešte omnoho viac a išiel trocha viac do hĺbky. Preto som vytvoril webinár, kde všetko budeme preberať z pratického hľadiska a na konkrétnych príkladoch z praxe vám ukážem, ako môžete aj vy skvalitniť vďaka lepšiemu tráveniu váš život a cítiť sa ako ešte nikdy predtým!

Neváhajte a registrujte sa na živé vysielanie na tomto odkaze >>

No a čo ten druhý darček? Pripravil som pre vás tiež pratické PDF, kde som zhrnul viac do podrobna 4 piliere, ktoré som vám práve vysvetlil. PDF je tiež takou hlavnou osnovou pre blížiace sa živé vysielanie (ktoré mimochodom bude v nedeľu, 10. marca 2019 od 19:00).

Takže všetko sa skvelo dopĺňa a vy budete mať nielen praktický živý online tréning plný momentov, ktoré vás doslova osvietia, ale tiež PDF plán, ktorý vám poslúži ako pomôcka a dobre rozpracované poznámky.

Registrovať sa na webinár a stiahnuť PDF môžete tu >>
(hneď po registrácií vám pošlem PDF a prístupové údaje k vysielaniu na email)

Ak ste sa dopracovali až sem, ďakujem za Váš čas a pozornosť, som si istý, že patríte medzi ľudí, ktorí chcú skvalitniť svoj život a sú ochotní aspoň kúsok vystúpiť zo svojej komfortnej zóny (kúsok skutočne stačí!).

Nezabudnite si včas rezervovať svoje miesto na žive vysielanie TU. Je to úplne zdarma a spravím všetko pre to, aby to malo pre vás maximálny prínos a ja som neplýtval vašim drahocenným časom. Som si istý, že z online tréningu budete nadšení!

PS: Ak mal článok pre vás nejaký prínos, dáva vám to všetko zmysel a ste si istí, že to dokáže pomôcť nie len vám, ale aj iným, prosím🙏, zdieľajte ho na Facebooku. Stačí kliknúť na modré, hranaté tlačítko „F“ v pravom hornom rohu tejto stránky ↗️

PSS: Stálo ma dosť práce to všetko pre vás pripraviť, tak troška mi to prosím oplaťte. Garantujem vám, že to bude skvelá investícia vašej energie do mňa, a čoskoro vám to vrátim stokrát;)


Leave a Reply

Your email address will not be published.