…a zároveň vám pomôže:

 • odstrániť prebytočný tuk z tela preč a zbaviť sa všetkých škodlivých toxínov nahromadených v organizme
 • zregenerovať a omladiť organizmus a naštartovať anabolické procesy pre rast nových, kvalitnejších a silnejších tkanív
 • aktivovať samouzdravovacie procesy a postupne sa zbaviť problémov ako cukrovka, srdcovo-cievné problémy, bolesti chrbta a kĺbov, kožné problémy a VŠETKÉHO, čo vás len napadne
 • a omnoho, omnoho viac

Po 10 rokoch zblúdilého následovania „expertov“ na stravovanie som objavil TÚ najgeniálnejšiu techniku, ktorá posunula môj aktívny životný štýl na NOVÝ LEVEL…

Som skutočne nadšený, pretože sa vám chystám ukázať jednoduchú stratégiu 2X, ktorá vám pomôže dlhodobo zlepšiť vaše stravovacie návyky a dosiahnúť vďaka tomu optimálnu fyzickú a mentálnu kondíciu, dostatok výživy a vitálny organizmus.

Sám som dlho hľadal geniálny systém stravovania.

10 rokov som nasledoval „expertov“ na stravovanie ako zblúdila ovca.

Skôr či neskôr si každý uvedomí, že dnešný priemysel so zdravým riadia obchodníci, ktorí sa nám snažia predať zázračný návod alebo pilulku a pekne na tom zarobiť

A ak sa to nepredáva, príde nové „revolučné“ riešenie.

Tiež ste si to už uvedomili? Ja áno a práve to odštartovalo najväčšiu zmenu môjho zdravia a aktívneho životného štýlu.

Čo ale pomohlo mojej slepej viere sa vyhrabať z tejto hlbokej priepasti komplikovaných diét?

Niečo veľmi, ale veľmi netypické…

Kedysi, niekoľko desiatok až tisíciek rokov do zadu neexistovalo nič také ako nadváha alebo slabé fyzické a mentálne zdravie a už vôbec nie DIÉTA.

Kedysi ľudia jedli to, čo chceli a na čo mali chuť. Neriadili sa žiadnými stupídnymi diétami.

Avšak, dodržiavali JEDNO nemenné tajomstvo stravovania, ktoré platilo od nepamäti, platí dnes a bude platiť vždy.

Dlho som hľadal niečo takto geniálne…

Až keď som nahliadol do tradícií života našich predkov a zároveň využil vymoženosti moderného sveta k ich vedeckému preskúmaniu, mi všetko doplo.

Každému je jasné, že naši prarodičia, a hlavne tiež pra-prarodičia, prijímali omnoho menej kalórií a jedla, ako my dnes.

Stavím sa však, že nikdy sa neobmedzovali na množstvo kalórií, neodriekali si obľúbené jedlá a ani nepotrebovali žiadnu disciplínu k tomu, aby si takúto životosprávu udržali dlhodobo.

Jedli tak, ako to bolo pre nich prirodzené, a preto boli v živote šťastní a zdraví. V skutočnosti…


Práve to udržiava naše telo v rovnováhe, štíhle a my sme vďaka tomu zdraví.

Množstvo energie, ktoré získame z jedla, je závisle od toho, ako nám to funguje v našom „bruchu“. Hneď vám poviem, čo presne sa tam deje a ako to vyladiť.

Ešte predtým ale musíte pochopiť, že v prírode existujú všeobecné UNIVERZÁLNE ZÁKONY, ktorými by sme sa mali riadiť. Inak pôjdeme proti prirodzenému biorytmu nášho tela a prírody a to nám asi štiastie neprinesie. Je to podľa vás tak?

Dokonca dodnes tento systém jedenia nasledujú niektoré komunity po celom svete. A výskumníci, ktorí ich navštívili, že títo ľudia sú štíhli, silní, vyzerajú mlado a ich zdravie je až šokujúco lepšie, ako zdravie ľudí moderného, zdegradovaného sveta.

Akoto, že sa tým naši predkovia riadili automaticky?

Jedenie je prirodzená potreba tela. Takisto ako napríklad potreba ísť na WC. Potrebujete sa radiť s nejakým odborníkom, kedy máte ísť na WC? Veď to je smiešne, nemyslíte?

Problém nastáva v momente, kedy začne človek meniť kľudné a prirodzené prostredie prírody za rušný život v meste. Rytmus, harmóniu a poriadok, ktoré dokážeme vnímať v prírode sa zrazu v chaose mesta vytrácajú a naše vnímanie je otupené. Veď to určite veľmi dobre poznáte, nie?

Inými slovami, čím neprirodzenejšie človek žije, tým ťažšie preňho bude si uvedomiť, čo skutočne prirodzene potrebuje.

Preto, ak chceme žiť skutočne šťastný a kvalitný život, musíme sa naučiť, ako naše telo funguje a žiť s nim v súlade.


Vráťme sa ale späť k nášmu bruchu. Prečo práve od neho závisí, koľko energie sme schopní z jedla prijať?

Predstavte si vaše trávenie ako ohnisko, kde horí oheň. Úlohou ohňa je transformácia. Tráviaci oheň v bruchu transformuje jedlo na energiu, oheň v ohnisku zasa drevo na energiu…

Ak je plameň malý, tak ani to najzdravšie jedlo v našom bruchu a ani to najkvalitnejšie poleno dreva v ohnisku nezhoria. Naopak, ak je plameň adekvátny, tak akékoľvek jedlo sa v našom bruchu premení na energiu takisto, ako sa na energiu premení tiež akékoľvek poleno dreva, ktoré do ohniska prihodíme.

Avšak, aby vo vašom organizme fungoval tento proces správne, musíte sa držať jedného základného pravidla.

To pravidlo znie:

„Akonáhle zjete hlavné jedlo, musíte počkať až do jeho kompletného strávenia, kým začnete znova niečo konzumovať.“

Vysvetlenie:

Hlavné jedlo znamená adekvátnu porciu. Kompletné trávenie trvá zhruba 6, niekedy aj viac hodín. Preto, ak budete jesť malé porcie jedla, bude vám veľmi zle tráviť. Podobne, ako keď po 3 minútach varenia ryže pridáte do hrnca ďalšiu surovú ryžu. Po ďalších 5 minútach tam pridáte fazuľu… Aká gebuzina z toho vznikne?

Chápete, čo tým myslím?

Zároveň zjesť malú porciu jedla a čakať, kým prejde celým procesom trávenia, je tiež nevhodné. Malá porcia nedodá dostatok energie pre trávenie, nieto aby zabezpečila chod vášho organizmu po dobu 6+ hodín.

Preto bolo podľa našich predkov a je aj podľa najnovších utajovaných výskumov lepšie jesť dostatočne uspokojujúce porcie. Neustále zahryznutie si do niečoho je veľmi, veľmi škodlivé a poškodzuje to nie len telo, ale tiež rozptyľuje myseľ a človek je v jedení čím ďalej tým menej ovládnutý.

Vaše telo je na tomto prirodzenom biorytme závislé. Adekvátne sa najesť, počkať do kompletného strávenia (minimálne 6, maximálne 10 hodín) a proces opakovať.

Výskumy ukázali, že už po 24 hodinách následovania tejto taktiky získate:

 • Nárast hladiny vášho č. 1 hormónu spaľovania
 • Kontrolu nad vašim „hormónom hladu“ a ukončenie neodolateľnej potreby neustále jesť
 • Zníženie vášho stresového hormónu, takže spálite viac tuku z brucha
 • Zvýšenie vašej mozgovej činnosti, pre lepšiu pamäť a koncentráciu
 • Nakopnutie vášho metabolizmu a energie
 • Zníženie pravdepodobnosti vzniku cukrovky a odvrátenie symptómov
 • Rapídne zvýšenie testosterónu
 • 10X zlepšenie vyživovania tkanív, takže z menej jedla získate viac živín a energie
 • Výrazne zvýšenie hormónov pre regeneráciu a omladenie
 • Zvýšenie inzulínovej senzitivity, takže budete môcť zjesť viac a aj napriek tomu byť štíhli
 • Rýchlejšie chudnutie
 • Zníženie zápalov, takže vaše kĺby sa budú hojiť rýchlejšie a cítiť lepšie
 • Rapídne očistenie a obnovenie organizmu
 • A omnoho viac…

Najbližšie dni vás naučím niečo bližšie o stratégií 2X a ako vďaka nej posunúť úroveň vášho aktívneho životného štýlu o level vyššie… a získať vďaka tomu žiariace zdravie a vitalitu.

Navyše, mám pre vás ešte jednu skvelú správu!

Už najbližšie dni vypustím von ebook JEDZTE 2X DENNE a vy nielenže budete mať možnosť tento ebook získať, ba dokonca, dám vám naň zľavu 65%.

Berte to ako moje poďakovanie pre tých z vás, ktorí pravidelne čítajú moje emaily a takým spôsobom ma motivujú prinášať ešte viac hodnoty do tohto sveta.

Všetko, čo musíte spraviť preto, aby ste získali ebook za pár drobných, je prejaviť záujem, že chcete ísť skutočne dotoho.


Tak čo vy na to, chcete detailný praktický návod tohto geniálneho stravovacieho systému?

Stačí vyplniť formulár nižšie a v mojom systéme sa automaticky pripíše k vášmu kontaktu nárok na 65% zľavu.

Následne, keď o pár dní ebook vyjde, si zľavu môžete (ale nemusíte) uplatniť.

✓ Áno, Mark! Chcem kupón so 65% zľavou na ebook

[convertkit form=1062629]

Posledná vec. O 2X budem najbližšie dni ešte niečo písať a od vás potrebujem, aby ste mi napísali vaše názory dole do komentárov.

Podeľte sa o to, čo si o tom myslíte, a hlavne, aké sú vaše otázky, komentáre, prípadne obavy, aby som vám mohol prispôsobiť články viac namieru.

Takže píšte do komentárov ⬇️ DOLE ⬇️ a odomňa to je na dnes všetko.


  10 replies to "Stratégia č.1, ktorá vás už za 1 deň oslobodí od všetkých komplikovaných stravovacích pravidiel"

  • Jana

   Myslím , že na tom niečo je. Určite potrebujeme čas na trávenie, ale čo keď mám diabetes 2.typu? Vtedy musím aspoň 3x denne jesť. Inak mi príde nevoľno..

   • Mark Kerul

    Vtedy je potom vhodné si dať zeleninovú šťavu medzi jedlami. Existujú štúdie, ktoré ukazujú, že vďaka 2X sa už za niekoľko dní znížili hladiny inzulínu až 4-násobne. O pár dní o tom ešte budem písať. Zjednodušene, potrebujete zlepšiť trávenie. Len vďaka tomu sa bude inzulín lepšie spracovávať a jeho hladiny sa veľmi rýchlo normalizujú.

    Musíte ale poznať svoje hranice a moc za ne nezachádzať. Stále zájdite len o kúsok za ne a sledujte, ako telo reaguje. Dve hlavné jedlá ráno a večer a medzi tým niečo ľahké, čo nerozkolísavá inzulín. A ak sa viete hecnúť aj do každodenného cvičenia (viete, že?), tak budete veľmi rýchlo za vodou 🙂

  • Maryana

   Ahoj Mark, ja som ako na kolotoči. Raz som štíhla s pocitom prílivu energie, raz mi narastie tuk na bruchu a telo by chcelo spať a spať a spať…..dúfam, že mi pomôžeš…už teraz sa na to teším…..som učiteľka a vieš ako sa im hovorí??? Prepáč budem trochu vulgárna, ale učitelia sú ako lastovičky…serú a žerú v letku….k tomu kopu stresov a potom ten kolotoč…budem ti vďačná za akúkoľvek radu…..s pozdravom Maryana

   • j

    chodte do samsungu

    • Mark Kerul

     Chápem, mohol by som teraz povedať „choďte zo samsungu“, ale určite to nie je jednoduché. človek musí, musí sa nejakým spôsobom živiť. Možno ešte máte rodinu, o ktorú sa starate, platiť nájom, energie, jedlo, telefón, internet… Verím, že to nie je jednoduché. Ale keď má človek oči otvorené dokorán a zároveň je pripravený spraviť niečo viac, ako robil doteraz, tak začne vidieť skryté príležitosti, ktoré predtým nevidel. Prajem vám, aby to bol i váš prípad;)

   • Mark Kerul

    Ahoj Maryana. Stres. To sme na jednej lodi. Celá planéta, všetci… ALE, pre jedného človeka môže byť stres priaznivý, ak si uvedomí, že práve to ho núti zvyšovať svoj životný štandard, no pre iného, ktorý tomu nerozumie, môže byť stres smrteľne nebezpečný. Je to čisto len o našom uhle pohľadu a o tom, ako sa k tomu postavíme. Či budeme proaktívny a ten tlak stresu využijeme ako príležitosť sa posunúť vpred, alebo budeme reaktívny a plakať nad tým, ako nás život ubíja. Potom je tiež dobre sa zahrať na alchymistu a užívať bylinné adaptogény, ktoré pomáhajú rozvíjať schopnosť prispôsobenia sa jednak na fyzicky, ale i mentálny stres. Napríklad ashwagandha s mliekom pred spaním…

  • Lia

   Dobry den,Mark,
   To,co pisete mi dava zmysel.
   Rada by som sa dozvedela viac,ale predsa by som uz teraz chcela vediet aj „B“ (ked ste uz teda zacali s „A“).
   Mohli by ste dat kompletne informacie tykajuce sa ceny e-booku? Nie som este na 100% rozhodnuta,ze si ju kupim,ale zdalo by sa mi to fer.
   Vdaka!

   • Mark Kerul

    Pekný večer Lia. Samozrejme, hneď zajtra ráno pošlem email tým, ktorí sa registrovali do predpredajovej zľavy, kde odhalím aj cenu… plus hneď 2 prekvapenia. Jedno menšie, druhé väčšie 🙂

  • Martina

   dobrý deň,
   mám tieto pochybnosti:
   č. 1 hormón spaľovania neexistuje. Nezáleží len na jednom hormóne, ako telo spaľuje tuky.

   Váš tendenčný výrok:
   Ak je plameň malý, tak ani to najzdravšie jedlo v našom bruchu a ani to najkvalitnejšie poleno dreva v ohnisku nezhoria. Naopak, ak je plameň adekvátny, tak akékoľvek jedlo sa v našom bruchu premení na energiu takisto, ako sa na energiu premení tiež akékoľvek poleno dreva, ktoré do ohniska prihodíme.

   Hovoríte o tom, že môžem je všetko, na čo mám chuť. Naozaj?
   Asi nie. Dve dávky akéhokoľvek jedla Vám nezabezpečia dostatočný príjem živín, ktoré by mal človek prijať denne.

   Ako bonus pridávate jedálniček -.čiže potraviny, ktoré by bolo dobré konzumovať. To je v rozpore s tým „akýmkoľvek jedlom“ si myslím. Je pravda, že jedálniček som tam nevidela, ale vyprážaný rezeň tam asi nie je.

   Výrok Ovocie medzi jedlami je dovolené, nie je v rozpore s Vašou teóriou nezaťažovať trávenie medzi dvoma jedlami?

   Nie som odborníčka, ale jesť čokoľvek dvakrát denne a schudnúť mi nedáva zmysel.

   Aké je Vaše obľúbené jedlo?

   Ďakujem

   • Mark Kerul

    Pekný deň. Vďaka za skvelé komentáre a otázky.

    Snažím sa písať veci zjednodušene tak, aby ich ľudia pochopili a dokázali zaradiť do praxe. Ak by som písal ako doktor, nik by to nečítal. No hlavne, kedy vás nejaký doktor inšpiroval, aby ste niečo spravila pre svoje zdravie? Len melú dookola svoje múdre reči…

    K vašim komentárom:

    1. Napr. rastový hormón pomáha veľmi výrazne spaľovať tuk. Plus existuje množstvo ďalších hormónov ktoré k tomu dopomáhajú. No a práve pri dobrom trávení sa ich produkcia zvyšuje. Nehovoriac o tom, že DNES už sa bežne brucho nazýva ako druhý mozog. Pretože produkuje dopamín a serotonín podobne ako mozog (teda viac než mozog, 50% dopamínu a 90% serotonínu sa vyprodukuje v tráviacom trakte). Čiže prispieva to hlavne k „mentálnemu tráveniu“ myšlienok, emócií, problémov. Keď myseľ dobre trávi, telo následuje.

    Ide o bigger picture, nadhľad nad tým všetkým. V detailoch sa človek ľahko zamotá ale záver je jednoduchý. Najsilnejším prvkom spaľovania je silné trávenie. Čo sa v tomto systéme 2X jednoznačne dá zabezpečiť, pretože…

    2. Áno, poviem vám prečo môžete zo začiatku jesť čokoľvek, ale podľa mňa to aj sama viete, veď skúste si položiť otázku: Nie je jednoduchšie pre človeka jesť to čo chce, ale pritom byť striktný v čase a počte jedál, než aby sa obmedzoval na určité potraviny, bol neustále nespokojný a jedol kedy príde… Áno, jedlo je dôležité, veď z neho pozostáva naše telo a myseľ, ALE je to len 20% úspechu. Musíme pochopiť, že naše telo je omnoho sofistikovanejšie než jedlo, ktoré jeme.

    Preto hlavných 80% úspechu je hlavne to, ako funguje naše telo. „Ako horí oheň“ a ako prebieha transformácia na rôznych úrovniach. A k tomu, aby všetko fungovalo skvelo, stačí telo zosúladiť s jeho genetickým nastavením. A existujú len 2 najdôležitejšie kroky, pomocou ktorých to môžete spraviť a ktoré vám zmenia život a zlepšia zdravie viac, než čokoľvek iné. Jeden sa týka vášho jedenia, druhý spánku. Ak sa tieto kroky správne aplikujú (pravidelne a v správny čas), tak naše telo sa viac zosynchronizuje so svojim genetickým nastavením a to obnoví jeho bunkovú inteligenciu. A potom už začne človek prirodzene lepšie vnímať to, čo je preňho dobré a čo mu škodí. Takže to je taká nenútená premena. Chápete čo tým myslím?

    Jedlo je nesmierne dôležité… pre niekoho viac, napríklad pre mňa, keďže 80% mám vyladených a teraz uz tých 20% hrá pre mňa obrovskú rolu, ale pre človeka, ktorý to nikdy neriešil, je dôležité začať ladiť telo, nie zaoberať sa jedlom. V počiatočnom štádiu skutočne nezáleží na strave až tak veľmi ak sa človek stravuje 2X, pričom má vtedy apetít.

Leave a Reply

Your email address will not be published.