Neprirodzený život. Áno, je to tak. Neprirodzený život je najväčším zabijákom nášho zdravia. Čo to však znamená v praxi?

Dnes je jednoduché žiť zložito a zložité žiť jednoducho. Zložitý život je život plný stresu, hromadenia a naháňania sa za tým, čo v skutočnosti ani nepotrebujeme. Najhoršie na tom je, že my ľudia sme dnes už tak hlúpi, že sa naháňame za tým, čo vôbec nepotrebujeme, za cenu toho, čo je pre náš život nevyhnutné (kvalitné jedlo, čistý domov a prostredie, oddych, práca, čo nás baví, zábava…)

  • Namiesto toho, aby sme strávili hodinu denne (alebo menej) vypestovaím si vlastného jedla, pracujeme 10 hodín denne, aby sme vôbec mali čo vložiť do úst.
  • Namiesto toho, aby sme každý deň relaxovali na záhrade alebo v prírode, pracujeme 10 hodín denne, aby sme si potom mohli kúpiť aspoň týždňovú dovolenku v exotike.
  • Namiesto toho, aby sme viac používali naše nohy a zlepšili tak svoje zdravie, pracujeme 10 hodín denne, aby sme splatili hypetéku za auto, ktoré v skutočnosti zas až takou nevyhnutnosťou pre nás nie je.
  • Namiesto toho, aby sme trávili viac času tým, čo nás baví a zdokonaľovali sa v tom, pracujeme 10 hodín denne, aby sme nezmyselne premrhali naším drahocenným časom.

Takto by som mohol pokračovať donekonečna.

Pointa je však v tom, že ak nebudeme žiť prirodzenejším spôsobom života, jednoduhším spôsobom života, tak nemôžeme očakávať, že niekedy budeme v dnešnom svete zdraví. Budeme len neustále rozrušení, v strese, naháňať sa za niečím, čo v skutočnosti ani nepotrebujeme a v konečnom dôsledku žiť životom, ktorý nás nikdy neuspokojí.

Preto dnes je to tak, že …

  • Ľudia sa usmievajú, ale nie sú šťastní.
  • Ľudia si užívajú, ale nie sú uspokojení.
  • Ľudia žijú svoj život, ale nemá žiaden zmysel.

A čo s tým?

Skúste trocha spomaliť. Rozmýšľajte o tom, čo znamená žiť prirodzenejšie. Nekomplikujte svoj život, ale zjednodušujte ho. Vykašlite sa na všetko, čo ho komplikuje. Jednoducho to zahoďte. Rozmýšľajte o tom, ako môžete žiť ešte jednoduhšie a sami uvidíte, že jednoduchosť vám začne prinášať obrovskú slobodu, viac času na skutočne dôležité veci a hlavne uspokojenie, ktoré z toho všetkého vyplýva.

Zjednodušujte svoj život a sledujte, ako sa z neho postupne smrteľná neprirodzenosť vytráca!


Leave a Reply

Your email address will not be published.